PDF Yazdır e-Posta

Staj Başvuru İşlemleri

Staj Başvurusunda İzlenecek Adımlar

Staj Başvurusunda İzlenecek Adımlar

Not: Staja başlamadan önce ve sonrasında gerekli olan tüm dökümanları "buradan" indirebilirsiniz.

Staj Öncesi Yapılacaklar

1- Staj yapılacak kurumun okul veya öğrenciler aracılığıyla tespit edilmesi ve bölümün bilgilendirilmesi

2- Staj yapılacak tarihlerin akademik takvime uygun olup olarak belirlenmesi (daha ayrıntılı bilgi için staj yönergesine bakınız)

3- Staj yapılacak yere aşağıdaki belgelerin öğrenci aracılığıyla gönderilmesi

A- “Staj Zorunluluk Belgesi” : Bölüm Başkanına imzalatılacak

B- "Staj Sigorta Belgeleri" : Lütfen yandaki linkdeki dökümanı dikkatlice okuyunuz. burada bulunan Ek-2’i ıslak imza ve mühürleterek Ek-1'de yazan diğer belgelerle beraber Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Personel Daire Başkanlığına başvurunuz. Bu belge ve diğer istenenlerle sigortanız başlatılacaktır. Sigorta işlemleri için staj başlangıcından en az 15 gün önce BAU Personel Daire Başkanlığına başvurulmalıdır. Personel Daire Başkanlığının istediği belgeler, ve açıklmalar "Staj Sigorta Belgeleri" bağlantısında bulunmaktadır. Sigortasız yapılan staj'lar geçerli olmayacaktır.

C- “PDB Staj Dilekçesi” : Bu dilekçe staj yapacak öğrenci tarafından kendi bölüm/sınıf/vs. bilgileri ile doldurulup, staj yapılacak şirketteki sorumlu tarafından imzalanacak ve şirket kaşesi ile kaşelenecektir ve Personel Daire Başkanlığı'na verilecektir.

Daha önceden başlatılmış ve zaten düzenli yatırılan sigortası olan öğrenciler de Personel Daire Başkanlığına staj sigortası için başvurmak zorundadır.

Personel Daire Başkanlığı, 1 zorunlu stajdan daha fazla staj yapmak isteyen öğrencilerin bütün staj sigortalarını yapmaktadır. Örneğin, eğitimi boyunca 3 staj yapan öğrencinin 3 stajı da okul tarafından sigortalanmakta; fakat 1 stajı zorunlu staja sayılmaktadır.

Yurt dışında staj yapacakların da mutlaka bütün belgeleri eksiksiz teslim ederek sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir. Yurt dışına çıkmadan önce sigorta işlemi tamamlanmış olmalıdır.

Staj Sırasında Yapılacaklar

Öğrenci staj boyunca staj sayfasında bulunan örnek rapor formatında staj raporunu İngilizce olarak hazırlar. Staj sonunda bu raporun çıktısını alır, spiralletir. Staj süresince öğrenciden sorumlu olan kişi staj raporunun ilgili kısımlarını onaylar ve staj sayfasında bulunan "Staj Sicil Belgesi" ni doldurarak onaylar (Öğrenci bu belgeye resmini yapıştıracaktır). Staj Sicil Belgesi, firmaca mühürlenerek kapalı zarf'da öğrenciye teslim edilir.

Stajdan Sonra Yapılacaklar

Stajdan sonraki akademik dönemde ders seçim haftasında öğrenci "CMP4995 Summer Training" dersini seçer. Dönem başladıktan sonra dersi alan öğrencilere defter teslim tarihi duyurulmaktadır. Öğrenciler belirtilen süre içerisinde staj raporlarını bölüm staj sorumlusuna teslim eder. Raporların değerlendirmeleri için 2-3 hafta verilir. Bu değerlendirmenin sonunda yeterli olmayan raporlar, öğrencilere tekrar teslim edilir ve gerekli düzeltmeler için 2 hafta verilir. Düzeltilmiş rapor yeterli bulunursa öğrenci geçer; bulunmazsa öğrenci o dönem dersten başarısız olur. Üçüncü kez düzeltme hakkı verilmez.

Staj defterinin her sayfasında şirket yetkilisinin imzasının ve kaşesinin bulunması zorunludur.

Staj Sorumlusu

Arş. Gör. Çiğdem ERİŞ


Telefon: 0 212 381 5655


e-mail: cigdem.eris eng.bau.edu.tr

 

Attachments:
Download this file (dilekce_1_staj_yapilan_yerden_alinan_dilekce.doc)PDB Staj Dilekçesi[Staj yapılan yerden alınan dilekçe.]23 Kb05/29/13 18:37
Download this file (Staj_Basvuru_Belgesi.pdf)Staj Basvuru Belgesi[Staj Basvuru Belgesi]161 Kb12/19/14 20:29
Download this file (Staj_Belgeleri.zip)Staj Belgeleri[Staj Belgeleri]903 Kb02/20/15 11:12
Download this file (Staj_Defteri.zip)Staj Defteri[Staj Defteri]44 Kb07/24/13 10:47
Download this file (Staj_Sicil_Belgesi.pdf)Staj Sicil Belgesi[Staj Sicil Belgesi]146 Kb06/26/12 13:19
Download this file (Staj_Sigorta_Formlari.pdf)Staj Sigorta Formlari[Staj Sigorta Formlari]576 Kb06/26/12 13:20
Download this file (Staj_Zorunluluk_Belgesi.doc)Staj_Zorunluluk_Belgesi.doc [Staj Zorunluluk Belgesi]51 Kb02/03/16 16:01